Ventilátor SF 334

Kód: SF334B
120 €
Kategória: Príslušenstvo
Materiál: eloxovaný hliník
Povrchová úprava: čierny lak
Výška: 187 mm
Šírka: 180 mm
Hĺbka: 90 mm

4lopatkový ventilátor na kachle je skonštruovaný tak, aby teplý vzduch rovnomerne cirkuloval po celej miestnosti. Je osadený termoelektrickým modulom, ktorý funguje ako generátor a napája malý motorček ventilátora.

Ventilátor je poháňaný len teplom stúpajúcim z kachlí a nepotrebuje batérie. Ventilátor sa automaticky rozbehne akonáhle povrchová teplota kachlí dosiahne 50 °C.

Vďaka malej výške je ventilátor blízko horného skeletu kachlí, čo umožňuje veľmi účinnú cirkuláciu horúceho vzduchu. Oproti ostatným výrobkom na trhu má tento model vyššie otáčky a tým pádom je účinnejší.

Užívanie ventilátora zaisťuje najhospodárnejší spôsob ako dosiahnuť účinnú cirkuláciu teplého vzduchu a rovnomernú teplotu v miestnosti.

Jeho používanie sa pozitívne prejaví v zníženej spotrebe paliva a v nižších emisiách.

V spodnej časti základne ventilátora je umiestnený bezpečnostný pásik, ktorý slúži k ľahkému nadvihnutiu ventilátora, aby nedošlo k prehriatiu a poškodeniu motorčeka vplyvom prekročenia maximálnej prevádzkovej teploty. Pri opätovnom poklesnutí teploty na prevádzkovú teplotu, bezpečnostný pásik vráti ventilátor späť do základnej polohy.

Pozor! Ventilátor musí byť umiestnený na hornom skelete kachlí, ale nie v blízkosti dymovodu. Správne umiestnenie ventilátora je v zadnej časti horného skeletu kachlí.

 

  • Ventilátor je poháňaný výlučne teplom, ktoré stúpa z kachlí
  • Veľmi tichá prevádzka
  • Zaisťuje účinnú cirkuláciu teplého vzduchu vo veľkom priestore
  • Znižuje spotrebu paliva
  • Rýchlosť ventilátora sa automaticky mení v závislosti od teploty
Späť do obchodu